TürkNet abonelik iptali ve dilekçe örneği

türknet abonelik iptali ve dilekçe örneği

 • TürkNet abonelik iptali ve dilekçe örneği
 • TürkNet, Türkiye’nin en güçlü bağımsız yeni nesil telekom operatörü olmasıyla birlikte bir çok kullanıcısını sağlamış olduğu hizmetleriyle mutlu ediyor. 
 • Ancak maalesef üzülerek söylüyorum ki her firmada olduğu gibi kullanıcılarının hepsinin %100 memnuniyetini her zaman sağlayamıyor. 
 • Bazen Türk Telekom alt yapı çalışmalarından dolayı, bazen ise kullanıcıların bulunduğu lokasyondan(bölgeden) dolayı internet hızları düşük olabiliyor. 
 • TürkNet başvuru esnasında imzaladığımız sözleşmede 14 gün içerisinde hiçbir ücret ödemeden sözleşmeden cayma hakkımızın olduğu belirtiliyor. 
 • İleriye dönük iptal dilekçesi yazılamamaktadır.
 • 1. YÖNTEM E-DEVLET

Hizmet iptal taleplerinizi artık e-devlet üzerinden de oluşturmanız mümkün. https://www.turkiye.gov.tr/btk-abonelik-fesih-basvurusu adresine giderek, e-devlet şifresi haricindeki diğer yöntemlerle (e-imza, banka bilgileri, T.C. kimlik kartı) giriş yapmanız gerekiyor.
Talep oluşturmak için sisteme giriş yaptıktan sonra arama kısmına “TurkNet Abonelik Fesih Başvurusu” yazarak ilgili yere ulaşabilir

 
 • 2. YÖNTEM ELEKTRONİK FAKS (E-FAKS)

1- İptal talebinizi, kimliğinizin önlü arkalı fotokopisi ve Abone/Hizmet numaranızın, bulunduğu bir dilekçeyi e-posta eki ile birlikte iptal-faks@turknet.net.tr e-posta adresimize göndermeniz yeterli. Bu adrese gönderdiğiniz e-postalar, bize faks olarak gelecek.

2- Göndereceğiniz e-postayı aboneliğiniz ile eşleştirebilmemiz için konu kısmına “Abone Numaranızı” yazarak sistemlerimizde kayıtlı e-posta adresinizden göndermenizi rica ediyoruz. Abone numaranızı ve sistemlerimizde kayıtlı olan e-posta adresinizi öğrenmek için https://turk.net/online-islemler/kisisel-bilgiler adresini ziyaret edebilirsiniz. Talebinizi aldığımızda e-posta adresinize bilgilendirme göndereceğiz.

UYARI!
-Lütfen göndereceğiniz evrakları jpeg formatında bize iletiniz.
-Lütfen belgelerinizi mailin içeriğine değil ekine ekleyiniz.
-Lütfen göndereceğiniz dosya boyutların toplamının 10 Mb geçmemesine dikkat ediniz. Dosya boyut toplamı 10 MB geçen dosyalar işleme alınamayacaktır.

Örnek mail için aşağıdaki görseli inceleyebilirsiniz.

 
 • 3. YÖNTEM KLASİK FAKS

Klasik bir faks cihazı kullanarak, kimliğinizin önlü arkalı fotokopisinin, Abone/ Hizmet numaranızın, iletişim bilgilerinizin ve imzanızın bulunduğu dilekçeyi 0212 216 55 60 numaralı faksımıza gönderebilirsiniz.

Abone numaranızı https://turk.net/online-islemler/kisisel-bilgiler sayfasından öğrenebilirsiniz.

Örnek iptal dilekçesi için tıklayınız.

 
 • 4. YÖNTEM KARGO / POSTA

İptal dilekçenizi bize isterseniz kargo ile de göndermeniz mümkün. Eğer ben kargo olarak yollamak istiyorum dilekçeyi derseniz de aşağıdaki şirket adresimize kargolayabilirsiniz.

TurkNet Genel Müdürlük Adresi: Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi Torun Center A Blok No: 74 A/89 Şişli/İstanbul

Not: Kargo ücreti gönderici ödemelidir.

 
 • Türknet abonelik iptal dilekçesi örneği
 
 • Tarih:……../……../………

  TURKNET İLETİŞİM HİZMETLERİ A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE,

   

            Aşağıda numaralarını belirttiğim sabit telefon ve internet hizmetimin ……………………. sebeplerden dolayı iptal edilmesini talep ediyorum.

   

  (İMZA)     
  Ad Soyad:     
  Ev Telefonu / Abone No:     
  Adres:     
  GSM:     
  E-posta:    
 
 • Dilekçedeki gerekli alanları doldurduktan sonra dilekçenizi ve önlü arkalı kimlik fotokopinizi 0 212 216 55 60 numaralı faksa veya aşağıdaki adrese göndermeniz halinde gerekli işlemler başlatılacaktır. 
 • Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi Torun Center A Blok No: 74 A/89 Şişli/İstanbul (Ad-soyad/Unvan, Abone No ve İmza alanlarını doldurmayı unutmayınız.)  
 • NOT: Kurumsal abonelik iptallerinde firma kaşesini imza ile birlikte kullanmanız yararınıza olabilir.
 • Türknet aboneliğimi nasıl iptal edebilirim isimli makalesine TürkNet’in kendi sitesinde bakmak için tıklayınız.

TurkNet’in resmi sitesinde ki açıklama

Hizmet iptal talebinizi, Abone/Hizmet numaranızın, iletişim bilgilerinizin, imzanızın ve önlü-arkalı kimlik fotokopinizin bulunduğu bir dilekçe ile 0212 216 55 60 numaralı faksımıza gönderebilirsiniz.

Bu devirde faks mı kaldı diye sorabilirsiniz. Haklısınız, ancak dilekçenizi ve kimlik fotokopinizi faks ile almamız yasal zorunluluk. İptal belgelerinizi takiben 24 saat içinde faturalamanızı durduracağız ve 7 gün sonra hizmetiniz otomatik olarak sonlanacak. İşleminiz tamamlandığında size SMS ile bilgi göndereceğiz.

İptal Süreci Nasıl İşler?

İptal dilekçenizi takiben 24 saat içinde faturalamanızı durduracağız ve 7 gün içerisinde hizmetiniz otomatik olarak sonlanacak. İşleminiz tamamlandığında size SMS ile bilgi göndereceğiz.

Yukarıdaki yöntemleri denediğinizde başarılı ya da başarısız bir bildirim almıyorsanız Online İşlem Merkezi üzerinden bize hemen destek kaydı bildirebilirsiniz. https://turk.net/online-islemler/bireysel-ilk-yardim

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir